Artykuły
Home Spis treści

 

GRUPA ROWERZYSTÓW

 ZIELONA GÓRA

GROENINGEN
ZIELONA GÓRA
Puste
Puste
KOLEJ MIEJSKA

- księga gości (dopisz)

Misja

Chcielibyśmy aby Zielona Góra była miastem przyjaznym również dla rowerzystów, i aby było mniej wypadków z ich udziałem. Jak na razie to z powodu braku ścieżek rowerowych co roku ginie jedna- dwie osoby i ciężkie rany odnosi kilkanaście. Nie powinno tak być, więc staramy się przekonać lokalne władze do idei budowy ścieżek rowerowych wzdłuż najważniejszych ulic miasta. Chcemy, aby rowerem można było dojechać w każdą część miasta. Aby zrealizować ten cel, musimy zmusić miasto do zbudowania dobrych ścieżek rowerowych.

 

Czego chcemy? Aby w Zielonej Górze kiedyś móc bezpiecznie i legalnie przejechać przez miasto rowerem. Dziś jest to i nielegalne, i niebezpieczne, ponieważ brakuje ścieżek rowerowych. Co więcej, wydaje się że władze miasta nie dostrzegają korzyści z rozwoju ruchu rowerowego i wręcz są jemu przeciwne, uważając korzystanie z roweru w celu odbycia podróży miejskich za niepotrzebne. 

WIEMY, ŻE ROWER MOŻE STAĆ SIĘ BARDZO WAŻNYM  ŚRODKIEM TRANSPORTU W MIEŚCIE.

 

Groeningen stawia na rower
Groningen zaskakuje przybysza z Polski: tutaj prawie wszyscy mieszkańcy poruszają się rowerem, mimo że miasto ma wielkość Zielonej Góry. Od siebie dodam, że ostatnio pojechałem na zaproszenie przyjaciół do tego miasta w północnej Holandii, i bardzo się ucieszyłem tym co zobaczyłem- prawie wszyscy podróżują na rowerach i jest to najpopularniejszy środek transportu w mieście.

Fotografie (nie mojego autorstwa): http://www.rowery.org.pl/galeria1.html

 

Zielona Góra

No cóż, nie ma co ukrywać, tu się rowerami nie jeżdzi. Za to władze maista karzą odważnych wysokimi grzywnami. 

 

Miejsce dla grupy APPA

 

Puste

... 

 

Puste

 ...

 

Kolej miejska w Zielonej Górze

Jest to projekt ekologicznego transportu w naszym mieście. Popieramy ten pomysł i publikujemy jego opis. Jest to zamiar  wprowadzenia w Zielonej Górze kolei miejskiej, a raczej przywrócenia tego, co było przed wojną w nieco rozbudowanej wersji. Jak to zwykle bywa, w Europie takich kolei miejskich jest bardzo dużo, a w Zielonej Górze... była przed wojną, za Niemców.  

 

 

 

Home ] GROENINGEN ] ZIELONA GÓRA ] Puste ] Puste ] KOLEJ MIEJSKA ]

Send mail to   katedr(małpa)poczta.onet.pl with questions or comments about this web site.
Copyright © 2003 Sekcja Rowerzystów (będąca kołem Polskiego Klubu Ekologicznego Okręgu Lubuskiego (w organizacji))
Last modified: kwietnia 27, 2003